Ã–VRIGT / Diverse / Fat på fot 17423127

nr 1742 3127

Fat på fot

nyrokoko, sent 1800-tal, bronserad metall. Längd: 30 cm. Höjd: 17 cm

Utrop:

600 kr

Såld:

450 kr

måndag 24 november 2025
kl 20:19:25

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.